Lesní slavnost Lapků z Drakova v Biskupských lesích

Lapkové z Drakova

V sobotu a neděli 24 – 25. 7. 2021 proběhla v Biskupských lesích akce pro širokou veřejnost, která byla již 16. ve své historii a nese název „Lesní slavnost Lapků z Drakova v Biskupských lesích“. Návštěvníci mohli vidět v rámci doprovodného programu zajímavé spektrum dobových činností. Na nejmenší účastníky čekala razítkovací hra, při které děti hledaly stanoviště s úkoly. Trasa hry propojovala Mnichov, Drakov a Rejvíz. Zaměstnanci Biskupských lesů, Lesní správy Vrbno pod Pradědem, přichystali zábavnou formou pro děti  poznávání nejčastěji se vyskytující zvěře, stromů a rostlin ve zdejších lesích. Návštěvníci u stánků Biskupských lesů měli také možnost vyslechnout i odborný výklad sokolníků o dravcích a sovách, které s sebou přivezli. Vše doprovázely i hudební ukázky loveckých signálů a fanfár v podání  kvarteta „Trubačů z Rabštejna“.

Návštěvníci po sobě mohli v lese zanechat pozitivní stopu zasazením sazenice buku a zároveň napsat na kolík u stromku svoje jméno. Ten, kdo se lesních slavností účastní každoročně, může prakticky sledovat časový vývoj lesa a rychlost růstu každoročně zasázených stromků.

Po oba dny nám přálo pěkné počasí, které dokreslilo příjemnou víkendovou atmosféru pro všechny, kteří trávili čas  v Biskupských lesích.